dni powszednie:
poniedziałek - sobota:
7.00, 8.00, 18.30
niedziele i święta:
7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 12.45, 19.00
święta w dni pracy:
7.00, 8.30, 10.00, 17.00, 18.30

w dni powszednie:
podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 8.00
i od godz. 18.00 do 18.30
w niedziele podczas Mszy Św.
o godz. 7.00, 8.30, 10.00
i od godz. 18.30 do 19.00
w każdy piątek:
od godz. 7.00 do 19.00
w czwartek przed I piątkiem:
od godz. 19.00 do 20.00

Nabożeństwo do Św. Antoniego - wtorek po Mszy św. 8:00
Nowenna do MBNP - środa po Mszy św. 18:30
Różaniec z wymieniankami rocznymi za zmarłych oraz Msza Święta w intencji tych zmarłych - drugi piątek miesiąca o godz. 18.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego - codziennie o godz. 15.00 w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu
Różaniec w intencji powołań - każda środa o godzinie 18.00 w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu
Różaniec fatimski oraz Msza z procesją fatimską - 13. dzień miesiąca o godz. 19
Msza św z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała - czwartek przed I piątkiem miesiąca o godz. 19
"Trzeba tworzyć wspólnoty chrześcijańskie takie jak Święta Rodzina z Nazaretu, które żyłyby w pokorze, prostocie i uwielbieniu i w których drugi jest w Chrystusie."

Droga Neokatechumenalna narodziła się w 1964 roku w Madrycie pośród Baraków w Palomeras Atlas. Jej założycielami byli Kiko Arguello i Carmen Hernandez. Kiko malarz, urodzony w 1939 roku laureat nadzwyczajnej nagrody krajowej za malarstwo po głębokim kryzysie egzystencjalnej odkrywa tajemnicę Chrystusa ukrzyżowanego obecną w ostatnich na tej ziemi i idzie mieszkać wśród najuboższych w barakach w Palomeras. Nieopodal niego w barakach mieszka Carmen. Rozpoczęli oni głoszenie Ewangelii najuboższym. W 1971 roku do ekipy Kiko i Carmen dołącza misjonarz O. Mario Pezzi. Głoszą oni katechezy, które rozprzestrzeniły się, były i są głoszone w diecezjach całego świata.
Droga Neokatechumenalna opiera się na trójnogu. Są to: Słowo Boże, liturgia i wspólnota.
Jest ona katechumenatem pochrzcielnym, drogą nawracania, gdzie każdy może poznać prawdę o sobie, doświadczyć swojej bezsilności i poznać swoją głęboką rzeczywistość grzechu i nędzy.
W Polsce pierwsze wspólnoty powstały w Lublinie. W naszej parafii na zaproszenie ówczesnego proboszcza ks. Prałata Aleksandra Raweckiego 20 lat temu głoszone były pierwsze katechezy. Zawiązała się wspólnota. Dziś są 2 wspólnoty, które we wtorki i środy spotykają się na liturgiach, a w soboty wieczorem celebrują niedzielną Eucharystię. Każda wspólnota ma swojego prezbitera, który czuwa i pomaga w jej nawracaniu.
Włączenie do wspólnoty odbywa się po uczestnictwie osoby zainteresowanej w katechezach Drogi Neokatechumenalnej, prowadzonych w kościele bądź jak w przypadku naszej parafii na salkach katechetycznych.
Można zadać sobie pytanie. Do kogo skierowana jest ta droga?
Dziś z perspektywy bycia we wspólnocie kilka lat mogę powiedzieć że dla każdego. Pan Bóg kocha każdego z nas, takiego jacy jesteśmy, z wszystkimi naszymi słabościami, grzechami. Ja będąc we wspólnocie tego doświadczyłem, a przede wszystkim tego że Pan pomaga każdego dnia, daje rozwiązania na wszystko co nas spotyka. Trzeba tylko chcieć dać się Jemu prowadzić, a przede wszystkim, tak jak Abraham wyruszyć w drogę, która tylko jeśli tego chcesz uczyni Cię szczęśliwym na ziemi i pomoże osiągnąć Niebo po zakończeniu ziemskiej wędrówki.
Charyzmatem wspólnoty są znaki, które daje Chrystus przez indywidualne doświadczenie każdego człowieka. Znaki maja przyciągnąć do Kościoła ludzi niewierzących i oddalonych dziś od Boga. Można powiedzieć że Droga Neokatechumenalna jest środkiem służącym do odkrycia tajemnicy chrztu w życiu człowieka skierowana do ochrzczonych, jak i nieochrzczonych, którzy pragną ożywić swoje życie chrześcijańskie i przeżywać je w pełni z Chrystusem.

Jakie są owoce działania drogi przez ponad 40 lat na świecie?
Chciałbym powiedzieć o dwóch widocznych znakach. Pierwszy to powstanie ponad 100 seminariów Redemptoris Mater rozsianych na całym świecie, w tym i jedno znajdujące się w Warszawie. (zdjęcie obok). Drugie to wiele rodzin które pozostawiły wszystko i bez żadnych zabezpieczeń wyjechały na Misje, gdzie żyją w miejscach, gdzie nie słyszano albo zapomniano zupełnie o Panu Bogu.
Wspólnoty neokatechumenalne funkcjonują w parafii nie jako oddzielne grupy, ale jako nowa rzeczywistość w kościele Katolickim powstałe po Soborze Watykańskim II . Są one podporządkowane katechistom a przede wszystkim proboszczowi, który jest zawsze prezbiterem pierwszej wspólnoty.
11 maja 2008 roku w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego zostały zatwierdzone definitywnie Statuty Drogii Neokatechumenalnej.

Andrzej Łuczak© Parafia kolegiacka pw. Wniebowzięcia NMP w Ś©rodzie WLKP.