dni powszednie:
poniedziałek - sobota:
7.00, 8.00, 18.30
niedziele i święta:
7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 12.45, 19.00
święta w dni pracy:
7.00, 8.30, 10.00, 17.00, 18.30

w dni powszednie:
podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 8.00
i od godz. 18.00 do 18.30
w niedziele podczas Mszy Św.
o godz. 7.00, 8.30, 10.00
i od godz. 18.30 do 19.00
w każdy piątek:
od godz. 7.00 do 19.00
w czwartek przed I piątkiem:
od godz. 19.00 do 20.00

Nabożeństwo do Św. Antoniego - wtorek po Mszy św. 8:00
Nowenna do MBNP - środa po Mszy św. 18:30
Różaniec z wymieniankami rocznymi za zmarłych oraz Msza Święta w intencji tych zmarłych - drugi piątek miesiąca o godz. 18.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego - codziennie o godz. 15.00 w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu
Różaniec w intencji powołań - każda środa o godzinie 18.00 w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu
Różaniec fatimski oraz Msza z procesją fatimską - 13. dzień miesiąca o godz. 19
Msza św z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała - czwartek przed I piątkiem miesiąca o godz. 19
<- wstecz | powrót do strony głównej

WIZYTACJA: Spotkanie z kapłanami, modlitwa w Jarosławcu i Pławcach, kolacja z animatorami oraz zakończenie wizytacji

Dodano: 08.05.2014

W czwartek, o godzinie 13.00, w drugi dzień wizytacji w naszej parafii, ksiądz biskup Damian Bryl zjadł obiad w ścisłym gronie duszpasterzy naszej parafii.

Po obiedzie biskup osobiście spotkał się z każdym z kapłanów, począwszy od księdza infułata. Rozmowy rozpoczęły się przed godziną 14.00, a trwały aż do 16.30.

O godzinie 17.00 w kaplicy w Jarosławcu rozpoczęła się Liturgia Słowa, połączona z koronką do Bożego Miłosierdzia. Na samym wstępie Jarosławieckie dzieci – tak licznie zgromadzone dzięki zaangażowaniu rodziców oraz katechetki Zosi Ratajczak – wraz z Matkami Różańcowymi przywitały pasterza w naszej kaplicy. Biskup był pod wrażeniem tak pięknie przygotowanego i zadbanego domu Bożego, oraz podziękował wszystkim, którzy troszczą się o Kościół – zarówno w wymiarze materialnym jak i duchowym. Zwrócił uwagę na fakt Bożej opieki, dzięki której trzydzieści lat temu, w czasach bardzo trudnych i nieprzychylnych, powstała nasza kaplica. Po odmówieniu koronki proboszcz naszej parafii podziękował wszystkim obecnym, a w sposób szczególny wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób posługują w Jarosławieckiej kaplicy. Złożył również serdeczne życzenia panu Stanisławowi - panu kościelnemu, który tego dnia obchodził swoje imieniny.

Po modlitwie biskup obejrzał wszystkie zakamarki kaplicy, a następnie wraz z proboszczem i ks. Piotrem – opiekunem Jarosławieckiej kaplicy – spotkał się przy kawie i pysznym ciastku z Matkami Różańcowymi oraz obecnymi na nabożeństwie mieszkańcami Jarosławca.

Biskup Damian udał się następnie do Pławiec, gdzie wraz ze zgromadzonymi w kaplicy wiernymi odprawił Liturgię Słowa połączoną z nabożeństwem majowym. Również tutaj biskup, w towarzystwie proboszcza, ks. infułata oraz ks. Grzegorza - opiekuna Pławieckiej kaplicy - podziękował za troskę i zaangażowanie parafian oraz przypomniał, że Jezus jest dobrym Pasterzem, któremu zależy na każdej i każdemu z nas.

Wizytacja w naszej parafii zakończyła się kolacją z duszpasterzami oraz animatorami przygotowującymi kandydatów do bierzmowania, na których spoczywa wielka odpowiedzialność formowania młodego społeczeństwa do dojrzałej postawy wiary.

W ten sposób zakończyła się w naszej parafii kanoniczna wizytacja apostolska biskupa naszej diecezji, ks. Damiana Bryla. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, tym, z którymi biskup mógł spotkać się osobiście. Módlmy się, aby błogosławieństwo księdza biskupa umocniło naszą wiarę i wzajemną miłość.  


Autor: ks. Piotr© Parafia kolegiacka pw. Wniebowzięcia NMP w Ś©rodzie WLKP.