dni powszednie:
poniedziałek - sobota:
7.00, 8.00, 18.30
niedziele i święta:
7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 12.45, 19.00
święta w dni pracy:
7.00, 8.30, 10.00, 17.00, 18.30

w dni powszednie:
podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 8.00
i od godz. 18.00 do 18.30
w niedziele podczas Mszy Św.
o godz. 7.00, 8.30, 10.00
i od godz. 18.30 do 19.00
w każdy piątek:
od godz. 7.00 do 19.00
w czwartek przed I piątkiem:
od godz. 19.00 do 20.00

Nabożeństwo do Św. Antoniego - wtorek po Mszy św. 8:00
Nowenna do MBNP - środa po Mszy św. 18:30
Różaniec z wymieniankami rocznymi za zmarłych oraz Msza Święta w intencji tych zmarłych - drugi piątek miesiąca o godz. 18.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego - codziennie o godz. 15.00 w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu
Różaniec w intencji powołań - każda środa o godzinie 18.00 w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu
Różaniec fatimski oraz Msza z procesją fatimską - 13. dzień miesiąca o godz. 19
Msza św z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała - czwartek przed I piątkiem miesiąca o godz. 19
<- wstecz | powrót do strony głównej

Minęły wakacje…

Dodano: 28.08.2014

Czas wakacji to czas odpoczynku. Ale to również czas wielkiej szansy na pogłębienie swojej przyjaźni z Jezusem. Co się działo w naszej parafii?

Młodzieżowy wyjazd do Lipnicy Wielkiej

Od 3 do 9 sierpnia br. grupa młodzieży wraz z ks. Grzegorzem Koniecznym, była na wyjeździe w górach. Podróż dwunastoosobowej ekipy rozpoczęła się na średzkim dworcu PKP w niedzielę 3 sierpnia krótko przed północą.  Po ponad 10 godzinnej podróży do Nowego Targu uczestnicy przesiedli się w busa, który zawiózł ich do Lipnicy Wielkiej. Ta górska i bardzo malownicza wioska stała się, na te kilka dni, bazą noclegową średzkich turystów. Młodzi oprócz górskich wędrówek m.in. do  osady Orawskiej Półgóry w powiecie Namiestów na Słowacji (Slaná Voda), na Babią Górę czy Przełęcz Lipnicką mieli okazję poznać także trochę historii tamtejszego rejonu dzięki zwiedzeniu Muzeum – Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej.  W związku z tym, że najlepiej łączyć przyjemne z pożytecznym nie zabrakło również „czegoś” dla ducha, ponieważ młodzież mogła zaangażować się w codzienną liturgię czy prowadzenie modlitw. Warto dodać, że uczestnicy wyjazdu mieli okazję odwiedzić także miejsca związane  z życiem i działalnością św. Jana Pawła II. Jednym z punktów programu było zwiedzenie odnowionego muzeum w Wadowicach, które powstało w miejscu urodzenia się Karola Wojtyły oraz Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu, gdzie św. Jan Paweł II, który jeszcze jako bp krakowski 15 sierpnia 1963 r., podczas koronacji Matki Bożej Ludźmierskiej, złapał wypadające z Jej ręki berło, co odczytano jako symboliczne przekazanie mu władzy w Kościele przez Matkę Boską Gaździnę Podhala.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu, choć nieco zmęczeni, wrócili szczęśliwi, umocnieni w wierze i pełni pozytywnych wrażeń.

A.B.

Zdjęcia: http://kolegiata.sroda.wlkp.pl/galeria_zobacz.php?id=48&data=18.08.2014

 

Wakacje z Bogiem na Kaszubach

W dniach od 23 do 30 lipca br. prawie pięćdziesięcioosobowa grupa dzieci i młodzieży wypoczywała na Kaszubach podczas letniego obozu zorganizowanego przez naszą parafię.

Ministranci, „Iskierki”, Pomocnicy Matki Kościoła, a także dzieci i młodzież aktywnie uczestnicząca w życiu parafii w ostatnim tygodniu lipca wraz z Ks. Piotrem i opiekunami wybrała się do Szymbarku, niewielkiej miejscowości położonej na Kaszubach.

Chociaż uczestnicy wyjazdu zakwaterowani zostali w miejscowej szkole to jednak większość czasu spędzili poza nią, poznając Kaszuby. Młodzi turyści w drodze do Szymbarku odwiedzili m.in. Park Dinozaurów w Rogowie, z kolei na samych Kaszubach: dom do góry nogami, z którego słynie Szymbark, Kościerzynę i Kartuzy – dwa ważne kaszubskie miasta, Stryszą Budę i Gdańsk.  Ponadto uczestnicy wyjazdu wypoczywali nad Bałtykiem, a w drodze powrotnej zwiedzili Malbork. Młodzi średzianie uczyli się znanej kaszubskiej pieśni „Kaszubskie nuty” oraz gry na lokalnych instrumentach muzycznych.  Każdego dnia dzieci i młodzież wraz z opiekunami uczestniczyli we Mszy Świętej, w większości sprawowanej przez Księdza Piotra. Warto zaznaczyć, że patronem wyjazdu na Kaszuby był Święty Jan Paweł II, któremu to zostały poświęcone spotkania formacyjne dzieci i młodzieży prowadzone przez opiekunów wyjazdu.

Organizacja wakacji w Szymbarku była możliwa dzięki życzliwości i hojności wielu sponsorów, którym dziękujemy za wszelką okazaną pomoc.

FW

Zdjęcia: http://kolegiata.sroda.wlkp.pl/galeria_zobacz.php?id=47&data=04.08.2014

 

Rodzinny spływ kajakowy

 

Już po raz drugi średzianie (i nie tylko) uczestniczyli w spływie kajakowym, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przystań oraz parafię kolegiacką. W tym roku uczestnicy wyprawy płynęli po rzece Piławie

 

W drugiej połowie lipca wodniacy spotkali się na polu namiotowym niedaleko Bornego Sulinowa, by stąd zacząć swoją przygodę na rzece Piławie. W spływie wzięło udział 15 załóg (12 kajaków podwójnych i trzy „jedynki”), złożonych głównie z mieszkańców Środy, ale nie tylko. W spływie bowiem uczestniczyły również rodziny z Warszawy, Wrocławia, a nawet z dalekiego Chełma.

 

Wodna wyprawa zaczęła się od jeziora Lubicko, a zakończyła na polu namiotowym w Krąpsku. W sumie uczestnicy spływu płynęli 6 dni, pokonując jeziora, rozlewiska i zakola rzeki, podziwiając czystość wody i delektując się ciszą oraz otaczającą przyrodą. Sporo emocji dostarczyły spływającym rzeczne przeszkody – wystające z dna kamienie, leżące w poprzek rzeki kłody czy niewielkie wodospady. Sporo śmiechu i zabawy było również na przystankach – na malowniczych polach namiotowych, gdzie był czas na integrację, wspólny śpiew czy olimpiadę sportową, z ulubioną konkurencją, jaką jest „siatkówka ręcznikowa”.

 

Ale spływy Przystani to nie tylko rzeczna przygoda czy zabawy integracyjne. To również „ładowanie akumulatorów duchowych”. W tym roku uczestnicy spływu wysłuchali kolejnych wykładów Marka Gungora z cyklu „Przez śmiech do lepszego małżeństwa”, a w małych grupach biblijnych był czas na dyskusję na tematy duchowe. Ciekawe zajęcia miały też dzieci i młodzież, którzy uczestniczyli w tzw. klubikach biblijnych, a w międzyczasie


Autor: ks. Piotr© Parafia kolegiacka pw. Wniebowzięcia NMP w Ś©rodzie WLKP.