dni powszednie:
poniedziałek - sobota:
7.00, 8.00, 18.30
niedziele i święta:
7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 12.45, 19.00
święta w dni pracy:
7.00, 8.30, 10.00, 17.00, 18.30

w dni powszednie:
podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 8.00
i od godz. 18.00 do 18.30
w niedziele podczas Mszy Św.
o godz. 7.00, 8.30, 10.00
i od godz. 18.30 do 19.00
w każdy piątek:
od godz. 7.00 do 19.00
w czwartek przed I piątkiem:
od godz. 19.00 do 20.00

Nabożeństwo do Św. Antoniego - wtorek po Mszy św. 8:00
Nowenna do MBNP - środa po Mszy św. 18:30
Różaniec z wymieniankami rocznymi za zmarłych oraz Msza Święta w intencji tych zmarłych - drugi piątek miesiąca o godz. 18.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego - codziennie o godz. 15.00 w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu
Różaniec w intencji powołań - każda środa o godzinie 18.00 w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu
Różaniec fatimski oraz Msza z procesją fatimską - 13. dzień miesiąca o godz. 19
Msza św z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała - czwartek przed I piątkiem miesiąca o godz. 19
<- wstecz | powrót do strony głównej

WIZYTACJA: Bierzmowanie i zakończenie pierwszego dnia wizytacji

Dodano: 06.05.2014

Po spotkaniu z przedstawicielami Rad parafialnych i grup duszpasterskich ks. biskup Damian Bryl wraz z duszpasterzami, w ramach przygotowania do Mszy świętej, odmówił wieczorną modlitwę brewiarzową. Młodzież z naszej parafii wraz ze swoimi świadkami już od godziny 16.30 przygotowywali się w kolegiacie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

O godzinie 18.00 uroczystą procesją wejścia rozpoczęła się Eucharystia, którą przewodniczył ks. biskup Damian Bryl. Po pozdrowieniu biskupa przedstawiciele rodziców młodzieży bierzmowanej, pani Agnieszka Rogacka oraz pan Andrzej Chmielewski, przywitali biskupa oraz poprosili o udzielenie sakramentu dojrzałości swoim dzieciom.

Po Ewangelii ks. proboszcz Janusz Śmigiel również poprosił biskupa o udzielenie sakramentu bierzmowania młodzieży, zapewniając go jednocześnie o uprzednim i dokładnym przygotowaniu młodych do przyjęcia tego sakramentu, w którym wielki wpływ mieli świeccy animatorzy prowadzący spotkania w małych grupach. Następnie sami kandydaci równocześnie wyrazili swe pragnienie przyjęcia sakramentu dojrzałości, po czym w homilii ks. biskup, zwracając się do wszystkich zgromadzonych w kolegiacie, zachęcał do postawy ufnej, ale też pewnej i silnej wiary w prawdziwość i moc Bożego działania w sakramencie. Zauważył jednak, że Duch Święty, który w tym sakramencie zstępuje na każdego namaszczonego świętym olejem, to jednak otwarte przyjęcie Bożego Ducha zależy od każdego z młodych. Prosił również rodziców i wszystkich bliskich kandydatów, by dawali tej młodzieży przykład żywej wiary.

Po homilii biskup, wyciągając nad młodymi ręce, odmówił modlitwę o wylanie Ducha Świętego na kandydatów, po czym nastąpił właściwy obrzęd sakramentu: biskup świętym olejem namaścił czoła osiemdziesięciu ośmiu młodym ludziom.

Po Komunii świętej młodzi złożyli podziękowania biskupowi, a także proboszczowi, duszpasterzom i wszystkim animatorom.

Pierwszy dzień wizytacji zakończył się kolacją na probostwie, którą biskup spożył wraz z wszystkimi kapłanami z naszego dekanatu.

Wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia tego dnia, szczególnie wszystkim osobom, z którymi ksiądz biskup Damian mógł porozmawiać, którzy przygotowywali celebrację Mszy świętej oraz wszystkim zaangażowanym, z całego serca dziękujemy. W czwartek dalszy ciąg wizytacji…


Autor: ks. Piotr© Parafia kolegiacka pw. Wniebowzięcia NMP w Ś©rodzie WLKP.