dni powszednie:
poniedziałek - sobota:
7.00, 8.00, 18.30
niedziele i święta:
7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 12.45, 19.00
święta w dni pracy:
7.00, 8.30, 10.00, 17.00, 18.30

w dni powszednie:
podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 8.00
i od godz. 18.00 do 18.30
w niedziele podczas Mszy Św.
o godz. 7.00, 8.30, 10.00
i od godz. 18.30 do 19.00
w każdy piątek:
od godz. 7.00 do 19.00
w czwartek przed I piątkiem:
od godz. 19.00 do 20.00

Nabożeństwo do Św. Antoniego - wtorek po Mszy św. 8:00
Nowenna do MBNP - środa po Mszy św. 18:30
Różaniec z wymieniankami rocznymi za zmarłych oraz Msza Święta w intencji tych zmarłych - drugi piątek miesiąca o godz. 18.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego - codziennie o godz. 15.00 w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu
Różaniec w intencji powołań - każda środa o godzinie 18.00 w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu
Różaniec fatimski oraz Msza z procesją fatimską - 13. dzień miesiąca o godz. 19
Msza św z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała - czwartek przed I piątkiem miesiąca o godz. 19
<- wstecz | powrót do strony głównej

WIZYTACJA: Msza za parafię, spotkanie z chorymi oraz dyrektorami szkół

Dodano: 06.05.2014

Święty czas wizytacji biskupiej w naszej parafii rozpoczął się we wtorek, 6 maja, o godzinie 9.00. U stopnia komunijnego ks. proboszcz Janusz przywitał bpa Damiana Bryla, podając mu do ucałowania krzyż z relikwiami św. Jakuba, po czym biskup dokonał obrzędu pokropienia wiernych wodą święconą. Po dojściu do ołtarza rozpoczęła się Msza święta w intencji całej naszej parafii. Mszę wraz z księdzem biskupem koncelebrowali wszyscy duszpasterze naszej parafii. Na samym początku ksiądz proboszcz zdał sprawozdanie ze stanu parafii, w którym podziękował księdzu infułatowi Aleksandrowi za ofiarną i służebną postawę, zwłaszcza w konfesjonale, podziękował również księżom wikariuszom oraz wymienił wszystkie radości, sukcesy, jak chociażby różne remonty w kolegiacie, pojawienie się kaplicy wieczystej adoracji, zaangażowanie wielu wspaniałych osób, ale także wymienił różne trudne i smutne sprawy, m.in. nienajlepsza frekwencję na niedzielnych Mszach, nieporozumienia, niezgodę i złośliwości wobec księży.

Biskup Damian w homilii nawiązał do sprawozdania księdza proboszcza. Podziękował i wyraził szacunek dla wszystkich, którzy swoją modlitwą i ofiarnością sprawiają, że kolegiata – zarówno budynek kościoła jak i wspólnota ludzi – jest taka piękna. Wyraził swoją radość z obecności kaplicy adoracji i zachęcił, by nie była pusta, lecz by tam jak najczęściej przychodzić, gdyż „tam jest źródło”, tam jest serce Środy. Dalej, biskup poprosił wszystkich obecnych, zwłaszcza starszych, by młodszym pokoleniom dawali wzór pięknego życia z Jezusem i uczyli młodych modlić się, gdyż to właśnie rodzina jest miejscem kształtowania wiary. Biskup zwrócił uwagę na nieporozumienia i brak pełnej jedności i prosił, abyśmy na wzór Jezusa modlili się o jedność: „aby byli jedno!”. Prosił, byśmy z otwartymi sercami umieli siebie nawzajem przyjąć, byśmy zostawili Jezusowi to co trudne, co dzieli i wyraził pragnienie, by wizytacja zakończyła to, co już tak długo ciągnie się raniąc naszą parafię.

Na zakończenie Mszy bp Damian skierował słowo do wszystkich chorych i starszych, mówiąc im, żeby nie zapomnieli o tym, że są ważni – dlatego, że są ludźmi, Bożymi dziećmi, bo Bóg jest blisko nich. Poprosił ich, by swoje modlitwy, a w sposób szczególny także swoje cierpienia i ofiary zanosili do Boga właśnie w intencji parafii.

Po Mszy ks. biskup wraz z proboszczem i wikariuszami spotkali się w salce z chorymi oraz tymi, którzy chcieli zamienić słowo z pasterzem naszej diecezji. Wszyscy mogliśmy doświadczyć radość ze wzajemnego spotkania, a także wielką serdeczność i otwartość księdza biskupa, zatroskanego o naszą parafię.

O godzinie 11.00 rozpoczęło się na probostwie spotkanie księdza biskupa Damiana z dyrektoriami szkół, znajdujących się na terenie naszej parafii.


Autor: ks. Piotr© Parafia kolegiacka pw. Wniebowzięcia NMP w Ś©rodzie WLKP.