dni powszednie:
poniedziałek - sobota:
7.00, 8.00, 18.30
niedziele i święta:
7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 12.45, 19.00
święta w dni pracy:
7.00, 8.30, 10.00, 17.00, 18.30

w dni powszednie:
podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 8.00
i od godz. 18.00 do 18.30
w niedziele podczas Mszy Św.
o godz. 7.00, 8.30, 10.00
i od godz. 18.30 do 19.00
w każdy piątek:
od godz. 7.00 do 19.00
w czwartek przed I piątkiem:
od godz. 19.00 do 20.00

Nabożeństwo do Św. Antoniego - wtorek po Mszy św. 8:00
Nowenna do MBNP - środa po Mszy św. 18:30
Różaniec z wymieniankami rocznymi za zmarłych oraz Msza Święta w intencji tych zmarłych - drugi piątek miesiąca o godz. 18.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego - codziennie o godz. 15.00 w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu
Różaniec w intencji powołań - każda środa o godzinie 18.00 w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu
Różaniec fatimski oraz Msza z procesją fatimską - 13. dzień miesiąca o godz. 19
Msza św z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała - czwartek przed I piątkiem miesiąca o godz. 19
<- wstecz | powrót do strony głównej

INFORMACJE DLA UDAJĄCYCH SIĘ NA JUBILEUSZ 1050. ROCZNICY CHRZTU POLSKI

Dodano: 11.04.2016

INFORMACJE O OBCHODACH

JUBILEUSZU 1050. ROCZNICY CHRZTU POLSKI

 

 

Przed nami wielkie uroczystości 1050. rocznicy Chrztu Polski, które przeżyjemy od 14 do 16 kwietnia 2016 r. Pierwszego dnia uroczystości odbędą się w Gnieźnie. Tego dnia, w czwartek 14 kwietnia przybędzie do poznańskiej Fary kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, nawiedzająca polskie parafie.

Obraz Nawiedzenia dotrze do Fary w czwartek ok. godz. 20.00. Na godz. 21.00 zaplanowany jest Apel Jasnogórski i po nim rozpocznie się czuwanie modlitewne w intencji naszej Ojczyzny, które zakończy się w piątek 15 kwietnia br. o godz. 15.30, kiedy wyruszymy z wizerunkiem Matki Bożej w procesji do Katedry. W Bazylice Kolegiackiej (Fara) zaplanowane są uroczyste Msze św. o północy z czwartku na piątek (przewodniczy Ks. Abp Marek Jędraszewski), o godz. 6.00 ze Wspólnotą Drogi Neokatechumenalnej (przewodniczy Ks. Bp Zbigniew Kiernikowski), o godz. 8.00 (przewodniczy Ks. Bp Henryk Tomasik) i godz. 12.30 dla osób starszych i chorych (przewodniczy Ks. Bp Stanisław Napierała). Kapłanów zapraszamy do koncelebry (zabieramy albę i białą stułę). W piątek o godz. 5.00 Jutrznia, o godz. 7.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, o godz. 14.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i pożegnanie Maryi w Jej Jasnogórskim Wizerunku. Następnie wyruszy procesja z udziałem Orkiestry Wojska Polskiego i przejdzie ulicami: Świętosławską, Stary Rynek, Wielką, Chwaliszewo i dalej do Katedry.

Po dojściu procesji maryjnej na Ostrów Tumski, gromadzimy się na placu katedralnym i uczestniczymy we Mszy św. celebrowanej o godz. 17.00 przez Legata Papieskiego kardynała Pietro Parolina. Przed Katedrą zamontowane będą telebimy. Po Eucharystii czuwanie przed wizerunkiem Matki Bożej do Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00. Następnie pożegnamy Matkę Bożą i przewieziemy Jej Wizerunek do Klasztoru Sióstr Karmelitanek Bosych w Poznaniu na ul. Św. Wojciecha.

W sobotę, 16 kwietnia br. zapraszamy na Inea Stadion w Poznaniu przy ul. Bułgarskiej. W uroczystościach na stadionie, mogą uczestniczyć tylko osoby, które posiadają stosowne karty wstępu. Posiadając przy sobie bilet wstępu na stadion można bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.

Uroczystości na stadionie obejmują trzy części: Jubileuszowe świętowanie, Mszę św. i koncertową wersję musicalu Jesus Christ Superstar.

Jubileuszowe świętowanie rozpoczniemy uroczyście o godz. 10.50. Wcześniej od godz. 10.00 modlitwa i pieśni uwielbienia. Celebracja z proklamowaniem słowa Bożego, nauczaniem, świadectwami i śpiewem uwielbienia poprowadzi nas przez kerygmat i tajemnicę wspólnoty Kościoła do świętowania imienia chrześcijańskiego. Całość zakończy odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i pokropienie zebranych wodą święconą.

Po celebracji odnowy przymierza chrzcielnego będzie przerwa na posiłek zagwarantowany w ramach biletu wstępu. Będzie także możliwość nabycia dodatkowych posiłków i napojów.

O godz. 14.00 rozpocznie się centralna część uroczystości – Msza św. pod przewodnictwem Legata Papieskiego kardynała Pietro Parolina. Podczas Eucharystii dwie dorosłe osoby przyjmą sakramenty inicjacji chrześcijańskiej: chrzest św., bierzmowanie i przystąpią do I Komunii św. Na zakończenie Mszy św. Legat Papieski wręczy krzyże misyjne do posługi ewangelizacji osobom świeckim zaangażowanym w posługę w szkołach nowej ewangelizacji.

Ostatnią częścią jubileuszowego świętowania na stadionie będzie koncertowe przedstawienie musicalu Jesus Christ Superstar. Spektakl przygotowany przez Teatr Muzyczny w Poznaniu rozpocznie się o godz. 19.00.

Centralne obchody Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski dopełni Msza św. z Katedry poznańskiej w niedzielę 17 kwietnia br. o godz. 13.00 transmitowana przez TV Polonia. Eucharystii przewodniczyć będzie Ks. Abp Stanisław Gądecki.

 

Serdecznie zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich do udziału w uroczystościach.

Udekorujmy okna naszych domów, podobnie, jak na Boże Ciało flagami narodowymi, maryjnymi i papieskimi.

Biskup Grzegorz Balcerek

Wikariusz Generalny

 

 

ks. prałat dr Ireneusz Dosz

Kanclerz Kurii

 

 

 

 

Uwagi organizacyjne:

Nie ma możliwości wniesienia na stadion napojów, własnego prowiantu, ostrych narzędzi, broni czy długich parasoli.

Poza pakietem obiadowym, który otrzyma każdy uczestnik, istnieje możliwość nabycia posiłków i napojów.

Każdy uczestnik ma możliwość wyjścia i powrotu na stadion na swoje miejsce w ramach rezerwacji, jakiej dokonał.

W procesji maryjnej kapłani uczestniczą w komżach oraz w uroczystym stroju im przysługującym.
© Parafia kolegiacka pw. Wniebowzięcia NMP w Ś©rodzie WLKP.